Vyjímka z max. povoleného zatížení komunikace.

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně hmotnostního omezení obecní komunikace. Chci stavět a přístupová cesta /úzká, asfalt, nezpevněné krajnice/ má na jednom konci značku omezující maximální hmotnost na 4 tuny (z druhé strany žádná značka není). Silnice patří obci, která mi do souhlasu se stavbou napsala že je zde toto omezení. Věc se má ovšem tak, že po silnici v klidu jezdí traktory s plně naloženým valníkem, liazky, tatrovky i popeláři. Mě se samozřejmě nechce vozit 70 kubíků betonu na multikáře, takže pár otázek:
Kdo schvaluje a dokumentuje umístění značky? – t.j. kde se dá najít důvod proč tam je. Asi to nebude kvůli tomu, že by silnice měla konstrukční nostnost jen 4tuny.
Kde by se dali najít konstrukční parametry silnice?
Kdo uděluje vyjímku?
Dá se ignorovat rozhodnutí obce vydané k jinému stav. řízení (dělám nové stavební povolení, neb žádost o změnu neprošla)?
A pokud je předchozí pravda, asi můžu vjet na tu silnici z druhé stranu, chybí-li tam značka?

Mám totiž dojem, že je tam jen proto, aby velká auta nerušila obyvatele. To chápu, ale nechápu, proč by mi nemohli udělit vyjímku, když už tam mam platit daně a konstukce cesty to dovoluje. Ovšem zastupitelstvo po volbách moc vstřícné domluvě není 🙁

Předem děkuji za odpověď

Marek H.

Odpověď

U umístění značky rozhoduje vlastník komunikace po projednání s Policií ČR. Pokud je to místní komunikace, tak o umístění značky rozhodovala místně příslušná obec.

Co se samotné komunikace týče, tak kontaktuje místně příslušný silniční správní úřad a stavební úřad.

18.6.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist