Vyhrazené parkoviště

Dobrý den. Uvažujme parkovací místo vyhrazené pro určitou RZ (ne invalidy), který si sám pravidelně platí, za toto místo. 1) Je možné na tomto místě stát s jiným autem (tedy s jinou RZ než je na dodatkové tabulce), které ale patří stejnému majiteli jako vozidlo pro něž je místo vyhrazeno? 2) Může stát na tomto místě úplně jiné vozidlo se souhlasem majitele vozidla, pro něž je místo vyhrazeno (např. návštěva)? 3) Pokud je vozidlo, pro něhož je místo vyhrazeno nabourané a jeho majitel má dočasně půjčené jiné vozidlo, smí stát na svém místě? 4) Pokud se z nějakého důvodu změní RZ vozidla, do kdy musí provozovatel požádat o novou dodatkovou tabulku? Smí tam stát do doby než dá nová? 5) Pokud je odpověď na některou z výše uvedených otázek NE, smí PČR či MP pokutovat sama od sebe nebo bez souhlasu, toho kdo má dané místo rezervované nemůže? Děkuji za odpovědi a trpělivost.

Odpověď

ad 1) Pokud je tam značka vyhrazující parkoviště pro konkrétní vozidlo, tak tam nikdo jiný stát nesmí bez ohledu na totožného vlastníka.

ad 2) Ne, tím tu značku nemůže „přebít“.

ad 3) Ne, pokud je to vyhrazené na konkrétní RZ.

ad 4) Taková lhůta stanovena není, ale dokud to nezmění, tak tam s vozidlem s jinou RZ parkovat nesmí.

ad 5) Pokud je to veřejná komunikace, tak PČR nebo MP ničí souhlas nepotřebuje.

15.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist