vybodování

Dobrý den,

v roce 2013 jsem řídil pod vlivem alkoholu a byl mi udělen zákaz řízení na 2 roky. Přiděleno 7 bodů a po deseti měsících ještě 7 bodů za přestupek odjetí od nehody čímž došlo k vybodování. Nicméně jsem vedl k tomuto námitkové řízení a zároveň si požádal o prominutí zbytku trestu, kde mi bylo vyhověno. Jenomže námitkové řízení se vlivem úřední byrokracie protáhlo na 8 měsíců. A nakonec mi nebylo vyhověno. S tím, že k dnešnímu dni pozbývám řidičské oprávnění.
Mohu se nějak bránit, aby bylo např. bráno v potaz původní datum vybodování?
Když jsem v této době stejně řidičské oprávnění nevlastnil, vlivem zákazu činnosti a ani po prominutí zbytku, jsem si nemohl obnovit v autoškole ŘO, jelikož v kartě řidiče jsem měl záznam 12 bodů.
Čili jde mi o to, že vybodování by mi končilo 16.7. a takhle až za další rok a stejně ŘP nemám.
Děkuji za Váš názor a odpověď

Odpověď

Pokud jste podal námitky proti vybodování, tak do rozhodnutí o nich jste vybodován nebyl, tzn. že jste riskoval, že když Vám nevyhoví, tak se ta účinnost vybodování posune až po rozhodnutí o námitkách, ale tak s tím nic neuděláte. Postup úřadu byl v souladu se zákonem. Neměl jste podávat ty námitky a už by část trestu byla za Vámi.

13.3.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist