Vybodování 4 – původní komunikace

Dobrý den, v srpnu 2013 jsem řídil ve stavu vylučujícím způsobilost, při couvání odřel lak na zaparkovaném vozidle a hlídka mě zachytila v místě mého bydliště. Za toto výše uvedené jsem obdržel trest 2 roky zákaz řízení motorových vozidel a 7 bodů. Nicméně na začátku července 2014 mi přišel dopis z dopravního odboru, kde jsem obdžel sankci 3000 korun za odjetí od nehody. A dnes měsíc poté mi přišel z dopravního odboru další dopis v němž mi oznamují, že jsem dosáhl 12ti bodů. Ihned jsem se byl zeptat na úřadě na agendě řidičů, kde mi paní úřednice sdělila, že se s tím asi nic nedá dělat i když jsem ji vysvětlil, že je to absurdní abych přišel na další rok o řidičský průkaz, když si můžu za měsíc žádat o prominutí zbytku trestu. Připadá mi to jakoby mě trestali vícekrát a zároveň stejné jakobych jel třeba na červenou bez rozsvícených světel a bez pásů a byl za to třikrát potrestán. Dá se s tím prosím Vás něco dělat? Co byste mi poradil? Paní mi řekla ať se obrátím na nejbližšího poslance což nepovažuji za adekvátní odpověď.
Dobrý den, ano týká se to té výše zmíněné nehody. Majitelka vozu se nechtěla dohodnout na místě na náhradě škody a trvala na příjezdu policie, tak jsem odjel do místa svého bydlistě, kde mě zachytila hlídka a naměřila mi alkohol . Nicméně, byl jsem stále v domnění, že jsem spáchal více bodovaných přestupků zároveň (ujetí od nehody, a alkohol), takže budu bodově postihnut jen za jeden z nich.
Alkoholu bylo tedy 2,2 promile jak jsem Vám psal naposledy.
Podal jsem i námitky na odboru dopravy, nicméně vyjádření jsem ještě nedostal. A jsem v domnění, že jsem měl obdržet pouze 7 bodů za jeden z těchto přečinů, jelikož se to stalo současně. Navíc mi tento týden uplynula polovina z toho prvního trestu, tudíž můžu žádat o prominutí, ale takhle se mi to jakoby prodlužuje o další rok.
Tak děkuji za Váš názor a odpověď Ondřej

Odpověď

To nesčítání bodů ale platí pouze v případě, kdy jsou přestupky projednány v tzv. společném řízení. Ten alkohol se ale určitě řešil před soudem, kdežto to ujetí od nehody jen před obecním úřadem. Ty věci tedy nebyly projednány ve společném řízení a tím pádem se body sčítají. Takový postup, jakkoli absurdní, je bohužel v souladu se zákonem.

29.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist