Vybodování

Dobrý den pane doktore. Rád bych Vám položil jeden dotaz, je to možná trošku spekulace, ale chci si být jistý. Včera jsem byl vybodován a bohužel jsem předtím nečetl Vaše rady a tak jsem zaplatil blokovou pokutu místo toho abych šel do správního řízení. Pokud jsem dnes zjišťoval správně, tak pokud bych byl ve správním řízení, tak přestupek by nenabyl moci a tudíž bych si mohl nechat doplnit body někde na autodromu a ať by správní řízení skončilo jakkoliv, nepřišel bych o řidičský průkaz. Dočetl jsem se dále na těchto stránkách že proti blokovým pokutám se dá odvolat už pouze pomocí přezkumného řízení (nevím zda-li se dá zahájit toto řízení na základě toho, že mne policie přemlouvala a vyhrožovala tím ať zaplatím na místě a okamžitě, jinak částku blokové pokuty navýší, že nemá čas vyčkávat, než se rozhodnu a já pod tlakem povolil a zaplatil okamžitě?). Můj dotaz, ale hlavně směřuje k tomu, že pokud by se přezkumné řízení zahájilo, zda-li ten přestupek znovu pozbývá moci, tak jako ve správním řízení a nebo nadále platí a může ho popřípadě zrušit pouze výsledek přezkumného řízení. Mířím tím k tomu, zda-li pokud bych vyvolal přezkumné řízení, tak jestli bych měl tu časovou rezervu na to udělat si školu smyku a doplnit si body, tak jak by to bylo možné u správního řízení. A pokud by to tak šlo, zda-li by měl na věc vliv výsledek toho přezkumného řízení. Doufám že jsem Vám tím dotazem nezamotal hlavu, sám jsem z něho lehce zmatený. Přeji hezký den.

Odpověď

Ne, co jste nestihl předtím, už po vybodování nelze zachránit, takže teď už škola smyku nepomůže. To byste jedině musel dosáhnout zrušení té blokové pokuty a pak by to smysl mělo.

12.12.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist