Vracím se ke svému dotazu, který

Dobrý den, vracím se ke svému dotazu, který jsem formuloval dost nesrozumitelně. Měl jsem na mysli typické čtyřlístkové dálniční křižovatky nebo některé větší kruhové objezdy, jako např. tento na obchvatu Olomouce u Globusu: http://www.mapy.cz/s/52h Původní dotaz: Dobrý den, často se setkávám s křižovatkami a kruhovými objezdy, kde je vedlejší silnice napojena na hlavní připojovacím pruhem, který plynule přechází v odbočovací pruh. Jak je to s předností v případě, že řidič přijíždějící po hlavní silnici se chce zařadit do obočovacího pruhu? Použije se pravidlo o přednosti vozidel přijíždějících po hlavní silnici, nebo pravidlo o přejíždění z jednoho jízdního pruhu do druhého? Vaše odpověď: Neměl byste fotku?

Odpověď

To bude záležet na tom, v jakém okamžiku dojde ke střetu. Pokud řidič jedoucí po kruhovém objezdu nepojede přes "zebru", tak bude platit pravidlo o přejíždění z pruhu do pruhu (ostatně tak je to i koncipované a konstruované, aby se tam nemohl nacpat, když z vedlejší najíždějí ma kruhový objezd). Pokud by ale porušil pravidla a jel přes zebru, tak by mu vozidla najíždějící na kruhový objezd byla povinna dát přednost, i když si počíná v rozporu s pravidly silničního provozu.

27.5.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist