Vracím se k vaší odpovědi na

Vážený pane doktore,vracím se k Vaší odpovědi na dotaz p.Jiřího Sýkory ze dne 24.července 2006,kde sdělujeteže majitelka totálně poškozeného leasingového vozidla nemá nárok, aby jí škůdce uhradil náklady spojené s předčasným ukončením leasingové smlouvy,naboť tyto náklady nejsou škodou. Stane-li totální škoda krátce po uzavření leasingové smlouvy, musí to být pro poškozeného finančně velmi bolestné,neb se jedná o nemalé finanční částky- pojišťovna vyplatí leasingové společnosti, která je plátcem DPH plnění bez DPH. Nájemce má však uzavřenou leasingovou smlouvu včetně DPH,kterou bude splácet až do vypršení závazku,ale auto nemá. Přitom částku náhrady lze velmi snadno vyčíslit.Lze tyto případy žalovat jako imaterální újmu,k níž došlo v důsledku neoprávněného zásahu do práva na ochranu osobnosti dle OZ §§ 11-13 jako a tím se domoci nároku na náhradu škody ? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Žalovat to cestou ochrany osobnosti bych určitě neviděl jako efektivní řešení, ale protože to je trochu neprobádaná oblast, vyjde na to téma v sprnu článek.

27.7.2006 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist