Vracím se k odpovědi k mému

Vracím se k odpovědi k mému dotazu v tomto znění———————————————–Dotaz:Dobrý den. Zarazila mne Vaše odpověď na téma parkování v jednosměrce a nedodržení průjezdnosti. Vy tu odpovídáte, že strážník není oprávněn průjezdnost řešit, ale to podáváte klamné informace. Průjezdnost samozřejmě strážníci řešit můžou, informace které jste zde podal jsou zavádějící a proto zvažte příště svá slova. Příště by se mohlo řidiči stát, že namísto předvolánky od MP, tam zůstané prázdné místo po odtaženém vozidle.PANTER, 7. leden 2009, 10:17Odpověděl: , 10. leden 2009, 18:09Prosím o seznámení se s ust. §86, písm. d) zákona o přestupcích.———————————————–Na Vaše doporučení jsem si prostudoval opět ust. §86, písm. d) zákona o přestupcích a pouze jsem si utvrdil, že nemáte pravdu. Prostudoval jsem si přestupkový zákon znovu, ale na rozdíl od Vás, celý. Zřejmě jste si nevšiml, že strážník se neřídí pouze místní úpravou silničního provozu, ale i obecnou, zákon již to nerozlišuje. Takže se opět podívejte do zákona, kde je řidiči zakázáno zastavit a stát, kde je dovoleno zastavit a stát, co je to překážka provozu na pozemní komunikaci, kdo má oprávnění odtáhnout vozidlo, kdo je oprávněn řešit překážku silničního provozu kterou řidič neoznačil blokově do 2000,- a za dva body a pokud mne právně přesvědčíte, že nemám pravdu, tak se budu Vašeho názoru držet. Bohužel pro Vás, to že jste právník ještě neznamená, že musíte mít pravdu za každou cenu.

Odpověď

Takže ještě jednou, ano? Bavíme se o tom, jestli je strážník oprávněn v blokovém řízení vyřídit přestupek spáchaný porušením zákazu stání a zastavení, který nevyplývá z místní nebo přechodné úpravy (tj. např. neponechání dostatečného odstupu). Nebavíme se o možnosti odtáhnout vozidlo nebo nasadit botičku. Bavíme se o tom, zda je strážník oprávněn PROJEDNAT takový přestupek v blokovém řízení.A nyní citace ze zákona:§ 86 zákona č. 200/1990 Sb. ve znění k 1. 1. 2009:   V blokovém řízení mohou projednávat   d) obecní policie přestupky   2.  proti  bezpečnosti  a  plynulosti provozu na pozemních komunikacích spáchané   nedovoleným   stáním  nebo  zastavením  vozidla  na  pozemní komunikaci,  vjezdem  do míst, kde je to místní nebo přechodnou úpravou provozu  na  pozemních  komunikacích  zakázáno,  porušením  pravidel  o   překročení  nejvyšší  dovolené  rychlosti,  porušením pravidel jízdy na zvířatech,  vedení a hnaní zvířat na pozemní  komunikaci, pohybem chodce na  pozemní  komunikaci  odporujícím  pravidlům  provozu  na  pozemních   komunikacích,  nedovoleným  způsobem použití lyží, kolečkových bruslí a  podobných  prostředků  na  chodníku a nedovoleným vedením jízdního kola nebo   jízdou  na  něm  v  rozporu  s  pravidly  provozu  na  pozemních komunikacích  a  porušení  pravidel  provozu  na pozemních komunikacích   ostatními řidiči nemotorových vozidel..."Doufám, že už je to jasné.

18.1.2009 11:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist