Vrácení poplatku za odtah – pokračování

Dobrý den pane doktore,

28.2. zde byl uveřejněn můj dotaz k odtahu vozidla. MP mne nejprve na mou první stížnost odpověděla, že k jimy uvedenému přestupku nedošlo, nicméně došlo k jinému, což sice nenapsali do „Oznámení o podezření ze spáchaní přestupku“, ale vzhledem k tomu že se jedná o věc předprocesní povahy nemá to na celou situaci žádný vliv. Následně mne odkázali na přestupkové oddělení magistrátu HMP. MgHMP mi v prvním dopise napsal, že jsem spáchal další přestupek (tedy už třetí různý). Proti tomuto podezření jsem se ohradil a podal stížnost. Na tuto moji stížnost mi přestupkové oddělení sdělilo, že se jim žádný přestupek nepodařilo prokázat a z tohoto důvodu případ uzavírají. Po tomto jejich sdělení jsem požadoval vrácení zaplaceného poplatku za odtah ve výši 2150.- Přestupkové oddělní mne odkázalo s tímto požadavkem na MP. MP mi však v reakci na tento můj požadavek sdělila, že neprokázání přestupku na celou situaci nemá vliv a, že důvody pro odtah přetrvávají a je tedy zcela oprávněný a nic vracet nehodlají.

Můj dotaz tedy zní: Může k této situaci dojít? Žádný přestupek není prokázán a přesto MP trvá na jeho odtahu? Má smysl uvedenou záležitost dále řešit a je vůbec v tomto případě požadovat vrácení uvedeného poplatku?

Předem děkuji za Vaši radu.

Fíla

Odpověď

Pokud se nejednalo o přestupek, nemohly být splněny ani podmínky pro odtah. Já bych tedy na vrácení poplatku trval.

14.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist