Vodorovná dopravní značka „Zastávka tramvaje“

Dobrý den, pane doktore,

prosím Vás, zajímá mě tato věc:

V některých ulicích bývá na vozovce vyznačena dopravní značka „Zastávka tramvaje“, ale není tam nástupní ostrůvek. Každý den se mi stává, že v Praze, když projíždím autobusem ulicí Vítězná směr ulice Újezd, mám před sebou vozidla, která nemohou jet, protože je bud‘ dopravní zácpa, nebo na semaforu svítí červená, případně je obojí. Pokud vidím, že v té zastávce v tu chvíli není tramvaj, tak si normálně najedu do té vyznačené zastávky a v ní zůstanu stát. Nástupní ostrůvek tam právě také není, takže lidé při nastupování do tramvaje scházejí z chodníku, vstupují do vozovky a potom do tramvaje, a při vystupování z tramvaje tedy rovněž vstupují do vozovky. Úplně dobře jim to ale nejde, protože já jim tam s autobusem trochu překážím. Někteří se na mě zle dívají, jiní nadávají.

Tak mě zajímá, jestli se dopouštím nějakého přestupku, když první jsem tam přijel já, a ta tramvaj přijela až po mně. A pokud ano, tak jaká je sankce?

Děkuji za odpověd‘.

Honza

Odpověď

Jestli je tam značka V11b „Zastávka tramvaje“, tak z té neplyne, že by se na ní nesmělo zastavit vozidlo (např. kvůli koloně), tudíž pokud jste tam dřív než tramvaj, tak to porušení pravidel není.

3.6.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist