Vjezd na náměstí – proč ne?

Zdravím, co po právní stránce brání vjezdu doprostřed náměstí? Jmenovitě toho v Budějovicích? (Google Street View zde). Technicky nic (když tam mohou jezdit cyklisté?) a právně podle mě taky nic, protože tam není žádný zákaz, žádná pěší zóna nebo něco podobného. Cyklisté tam jezdí úplně běžně a jako cyklostezka to značené není (leda by to bylo bráno jako chodník, ale to by tam správně nesměli ani cyklisté).
Co by na to mohli strážníci aplikovat? Stát se tam nesmí, to je jasné, je to zóna zákazu zastavení, ale vjet tam a vlastně zkrátit si cestu šikmo přes náměstí je asi jen otázka morálky, nebo se pletu? Jsou tam jen značky hlavní silnice s vyznačením tvaru křižovatky, ty ale, pokud vím, nebrání vyjet mimo cesty, kterými je zvykem jezdit.
Děkuji předem za odpověď a zdravím.

Odpověď

Tam je ale značka kruhový objezd. Já bych to chápal tak, že ta plocha za hranicí jinak poskládané dlažby je "prostředek" kruhového objezdu a tudíž už nikoli vozovka, ale jednoznačné to není, to je pravda.

6.7.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist