Vjel jsem do centra města, kde

Dobrý den, vjel jsem do centra města, kde je vjezd povolen pouze pro dopravní obsluhu, která si následně musí koupit parkovací lístek. Při parkování jsem k tomu zacouval cca 5m do jednosměrné ulice, ve které projedou za hodinu cca 4 auta. Strážníci MP mají kamerový záznam z městských kamer. Dostal jsem botičku a po přivolání MP se mě strážník (který měl na mě pifku z dřívějška, protože jsem ho poučoval) optal, zda jsem si vědom přestupku. Řekl jsem že ne. Dále jsem poukázal na parkovací lístek. Zeptal se, kdy jsem si ho zakoupil a já dvětil, že je již staršího data. Dále se optal, zda nesouhlasím tedy se zákazem vjezdu a zákazem stání a dále vjezdu do jednosměrné ulice. Na to jsem řekl, že dle zákona 553/1991 Sb. § 11 odst. 6 jsem nebyl poučen. Strážník opáčil, že se mě neptal na podání vysvětlení, pouze, zda vím, čeho jsem se dopustil a zda souhlasím s přestupkem. Poté si převzal doklady, sdělil mi, že mě poučovat nebude, protože podání vysvětlení nebude chtít, sepsal protokol a zeptal se, zda se chci do protokolu vyjádřit a podepsat jej. Odvětil jsem, že se odvolávám na § 11 odst. 4 zákona o obecní policii (odmítnul jsem podat výpověď) a nic nepodepíši. Toť vše. Proto se Vás pane odoktore ptám, je možné argumentovat u přestupkové komise materiálním znakem přestupku? Že v zóně se dalo ještě před rokem volně parkovat, že tím neohrožuji zájem společnosti (naopak si zde již dříve několik turistů můj vůz fotilo, tedy že spíše turistickému ruchu pomáhám :-))? To samé co se týče vcouvání 5m do jednosměrné ulice v křižovatce tvaru T za účelem parkování, kde nebyl vůbec žádný provoz a jednalo se o naprosto přehledný úsek? Mnohokrát děkuji.

Odpověď

Samozřejmě to lze zkusit, ale je nutné k tomu mít připravené odpovídající faktické argumenty, tj. argumenty prokazující, že právem chráněný zájem porušen nebyl.

28.3.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist