Vím, že zde již několik dotazů

Dobrý den,vím, že zde již několik dotazů ohledně čtyřkolek bylo, ale většinou nebyly konkrétněji specifikovány parametry čtyřkolky. Chci se zeptat tedy někoho opravdu fundovaného, protože se mi neustále dostávají protichůdné informace. Mé dotazy tedy jsou:1. Ve velkém technickém průkazu, mám u bodu číslo 1 druh vozidla zapsáno toto: MOTOCYKL ČTYŘKOLKA a v malém technickém průkazu jen MOTOCYKL. Je to tak správně?2. Největší technicky přípustná hmotnost čtykoly je 470 kg a provozní 290 kg, obsah motoru je 257 ccm a výkon je 13,0 kW. Nejvyšší rychlost je 65km/h. Můžu tuto čtyřkolku řídit s řidičským oprávněním skupiny B?3. Pokud opravdu stačí jen B, tak jak má postupovat v případě, že dopravní policista tvrdí něco jiného?Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

1) Ano, čtyřkolka je druh motocyklu.2) Pokud uvedená čtyřkolka nemá výkon nad 25 kW nebo poměr výkon/hmotnost přesahujícím 0,16 kW/kg, pak skupina B dle ust. §81 odst. 4, písm. a) silničního zákona stačí.3) Nechat věc postoupit do správního řízení a tam vést standardní obhajobu za asistence advokáta.

6.6.2006 8:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist