Velmi si vážím možnosti zeptat se

Dobrý den, velmi si vážím možnosti zeptat se na internetu na právní problematiku. Dotazů mám však více:)1.) Kupuji vozidlo, které je v polopřevodu. Prodávající (pro pořádek budu uvádět názvy měst – z Olomouce) ho koupil v bazaru, který všek figuroval pouze jako zprostředkovatel majitele z Prostějova. Prodávající provedl evidenční kontrolu, v protokolu bylo zapsáno, že vozdilo vyhovuje, sjednal povinné ručení a šel s plnou mocí od majitele k odhlášení na své jméno na magistrát, kde mu však odmítla pracovnice vozidlo zapsat s tím, že motor, který je uveden ve VTP, neodpovídá skutečnosti, přitom jsem zkoumal VTP, původní motor 1.4TDI je přeškrtnutý propiskou, v poznámkách je hvězdička a u ní napsán motor 1.4 Turbo ZFA(benzín) a přes tento zápis na PC je razítko úřadu v Prostějově s podpisem, přesto mu to nebylo uznáno. Prodávajícímu byly před několika dny odcizeny všechny doklady včetně malého TP, policie mu odmítla vydat potvrzení /málo na ně tlačil/. K vozidlu mám kromě kupní smlouvy plnou moc od prostějovského majitele k odhlášení na olomouckého majitele, dále čestné prohlášení prodávajícího, že mu byl zcizen malý TP, plnou moc od prodávajícího k jakýmkoliv právním úkonům spojeným s vozidlem. Bude mi to stačit k tomu, abych vozdilo přihlásil a abych se s nimi popř. mohl hádat o tom, že motor, který je v VTP je skutečně v autě, že to neumějí přečíst, nebo že někdo udělal při zapisování motoru administrativní chybu?2. Mám vůz Lada 2103 a z výroby nemá výstražné blinkry, nedávno jsem musel zastavit z důvodu poruchy na zákazu zastavení, nikde jinde to prostě nešlo. Byl jsem pryč přesně 8minut, šel jsem si zajistit odtah, za oknem jsem však našel lístek s tím, že u vozdila v době od 16:30 do 16:40 nikdo nebyl, ať se dostavím k podání vysvětlení v konkrétní den a hodinu. Když jsem se dostavil rovnou hned, bylo mi od mladého policisty po půlhodině čekání sděleno, že jsem stál tam, kde jsem neměl, mé argumenty, že v době uvedené v zápisu jsem u automobilu byl, nebral v potaz. Řekl mi, že v případě, že nemám z výroby instalovány výstražné blinkry, mám dát za okno trojúhelník, což mi přijde jako blbost. Proto mě zajímá, jak jsem povinnen vozidlo označit v případě, že mám třeba poruchu.

Odpověď

1) Doporučuji si nejprve prověřit stanovisko na příslušném obecním úřadě, jak k tomu budou přistupovat.2) Trojúhelník za okno jste dát měl.

18.6.2007 9:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist