Velké potíže s odhlášením z evidence

Koupila jsem vozidlo, které na mě majitel neodhlásil ( sepsali jsme plnou moc k přehlášení vozidla ). Ani on ho na sebe nepřihlásil když ho koupil, bylo na něj odhlášené.

Vozidlo jsem na sebe nepřihlásila ( z důvodu trvalého bydliště v jiném městě a vlastní nedbalosti), pojistku jsem si však zařídila a řádně ji platím.

Vozidlo se stalo nepojízdným, čímž vznikl další problém, a to evidenční prohlídka před přehlášením vozidla. (neměla jsem jak vozidlo na tuto kontrolu dopravit).

Chtěla jsem vozidlo ekologicky zlikvidovat, ale byla jsem přesvědčená, že to nepůjde, když na sebe vozidlo nemám psané.

Poté mi můj otec doporučil svého známého, který mi vozidlo ekologicky zlikviduje, bez vystávání front na úřadech, ujistil mě že se nejedná o žádný podvod, že dostanu potvrzení o ekologické likvidaci, na jehož základě pak můžu vozidlo odhlásit z evidence vozidel. Předala jsem tedy vozidlo s klíčky a velkým techničákem tomuto pánovi, který měl zařídit likvidaci.

Jenže čtrnáct dní na to mi můj otec přinesl kupní smlouvu s odůvodněním, že likvidace nešla provést z toho důvodu, že jsem na sebe vozido neměla přihlášené, tak to „známý“ vyřešil tak, že ode mě „jakoby“ vozidlo koupil, a následně ho zlikvidoval.

Teď platím pojistku na zlikvidované vozidlo, protože jsem nezrušila pojistku. Z obavy, že jednou zaklepe na mé dveře exekutor, za nezaplacené pojistné.

Jsem přesvědčená o tom že nemohu prodat vozidlo, které na mě není odhlášené či přihlášené, proto je to pořád můj problém. Pán jež vozidlo zlikvidoval nemá důvod na sebe hlásit pojistku, na auto, které již neexistuje. Proto když zruším pojistku, na základě té jeho kupní smlouvy, nebude ji platit nikdo.

Pán ale jistě vozidlo neodhlásí z evidence vozidel, protože to snad nejde zařídit jen na základě kupní smlouvy, pokud na sebe auto nemá odhlášené či přihlášené.

Takže nezanikne povinost platit pojistné a vždy všechno skončí u mě.

Poraďte prosím, kde by mi mohli s tímto problémem poradit nebo kde byh mohla tuto situaci řešit a jak. Děkuji

Odpověď

Přihlášení nebo odhlášení nesouvisí s tím, komu vozidlo opravdu patří. To je jen evidenční údaj. Pokud jste vozidlo prodala, tak pojišťovně doložte kupní smlouvu a pojištění dál platit nemusíte.

10.10.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist