Ve vaší odpovědi jste zpochybnil závaznost

Dobrý den, pane doktore, ve Vaší odpovědi jste zpochybnil závaznost mnou uváděné normy TP-65, které jsou schváleny MDS pod č.j.2816/02-120 ze dne 20.9.2002 s účinností od 1.12.2002. Můžete, prosím uvést jiný, obecně závazný právní předpis, dle kterého se dvojité podélné čáry lajnují jinak? V současné době vedu spor s Odborem dopravy v Havířově, krerý se ohání prakticky stejnou větou, jakou jste uvedl Vy. Uvedl jsem jim množství norem, vyhlášek i zákonů, které byly při budování parkoviště porušeny a které jsou mi známy, a odpovědí mi prakticky bylo- to není závazné a občane-máš smůlu.Aniž by dokázali vyvrátit alespoň jediný můj argument jinou normou, vyhláškou, či zákonem. K čemu potom tyto předpisy a zákony jsou, nejsou-li,a jak vidím, i dle Vašeho názoru, závazné?

Odpověď

Obávám se, že je nutné rozlišovat závaznost technických norem pro stavební účely a jejich závaznost ve vztahu k pravidlům silničního provozu. Stavebníkovi jejich plnění uloží stavební úřad, ten si vybrat nemůže, ale pro účastníky silničního provozu to nejsou obecně závazné právní předpisy.

26.4.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist