Včera jsem měl dopravní nehodu na

Dobrý den pane doktore. Včera jsem měl dopravní nehodu na motocyklu a chtěl bych vědět nezávislý názor ohledně viníka dopravní nehody. Z mého pohledu: Jel jsem na motocyklu, předemnou jel kamarád Petr v autě. Asi 70m před přejezdem Petr začal náhle prudce brzdit. Já viděl před sebou auto kterému s rozsvícením brzdových světel šel dým od kol a kvílely gumy a celý vůz jel smykem směrem doprotisměru. Zareagoval jsem stejně, prudkým bržděním a dle mého nazoru jsem intuitivně taky uhybal směrem za autem Petra jedoucím předemnou. Bohužel jsem při  ostrém brždení motocyklu nezvládl smyk přeního kola a jak se řiká, jsem to ´´položil´´. Pak už jsem se jen kutálel a viděl jak od motorky lítali jiskry. Petrovi jednoduše vstoupil do cesty senilní dědek, který prostě bez rozhlédnutí (z travnaté plochy) Petrovi vlezl takřka pod auto. Skutečně si nepamatuju jestli jsem dědka viděl před vstoupením do silnice, ale když se po nehodě vše kolem zastavilo a dědek ´´vzal roha´´věděl jsem že kvůli němu se to stalo,a za kým mám běžet (policistovi jsem ale řekl že si nepamatuji jestli jsem dědka viděl před bržděním, tak se mě zeptal jeslti jsem brzdil na podnět auta předemnou, to jsem potvrdil) S zkrvácející nohu sem doběhl dosti-senilního dědka, který mi zcestně odpovídal (mysílm že měl i upito) Po 2,5 hodině přijela dopravka. Hned po pozdravení policista: No jóó, motorkář.:-(( Nicméně posbírali údaje a protokol nesepsali s tím , že viník bude určen ve správním řízení. Viník prý bude dědek nebo já. Dědek nic nenadýchal a když jsem namítal že mi připadalo že měl upito, policista mi řek že dědek je ´´debilní´´ a jinak že alkohol by po 2,5hodině nevyprachal. Podotýkám že škoda byla způsobena pouze mě, mam ze špitálu zafáčovanou nohu a poničenou motorku ( do nikoho nenarazila) Večer po nehodě jsem celou situaci s Petrem rozebíral a dle mého názoru policistům nesdělil klíčovou věc a to, že on nezastavil před dědkem, ale on naposlední chvíli strhl řízení doprotisměru a tzv. myškou se dědkovi vyhl. Doslova mi řekl, že kdydy v prtojedoucí koloně aut bylo o vozidlo navíc, dědka by srazil. Tato okolnost dle mého názoru mění pohled na celou věc a nejedná se o klasické zastavení za vozidlem předemnou-dodržení bezpečné vzdálensti za vozidlem, protože jsem brzdil na dědka(na překážku) a né na auto předemnou. Prosím o Váš názor na nehodu + co mě čeká ve správním řízení. Prý mam nehodu nahlásit na mé zákonné pojišťovne(povinné ručení), havrijní nemám.

Odpověď

Nehodu na odpovědnostní pojišťovně určitě nahlaste. Viníkem nehody může být skutečně určen chodec, závisí ale na tom, jak budou vyhodnoceny důkazy. Pokud vstoupil do cesty vozidlu před Vámi, které se mu (smykem a prudkým bržděním vyhýbalo) a pak (tím) i Vám, mohl by za viníka být určen on. Podstatné by mělo být tvrdit, že jste se vyhýbal chodci a nikoli brzdícímu vozidlu před Vámi.

15.4.2007 1:26

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist