Vážené dámy a pánové,potřebovali bychom poradit

Vážené dámy a pánové,potřebovali bychom poradit a doufáme, že se na Vás obracíme správně.Rozhodli jsme se pro pořízení nového automobilu značky Škoda Octavia v Německu přes německou společnost nabízející nákup aut přes internet. Jedná se o dvě společnosti, které nabízejí mimo jiné nová auta určená pro německý trh. Jmenují se: Jütten & Koolen Automobile (www.juetten-koolen.de) a společnost Intercar24 ( www.ic24.de) .Po zadané objednávce na nový německý vůz Škoda Octavia (čímž je míněno jeho určení pro německý trh), ze které bylo zřejmé, že vůz bude posléze zaregistrován v České republice, nám bylo sděleno, že vozidlo si nemůžeme zakoupit, jestiže máme úmysl vůz vyvézt z Německa a přihlásit v České republice.Jako odůvodnění neuskutečněného nákupu nám od společností bylo sděleno: Smluvní prodejci, se kterými mají jmenované zpostředkovatelské agentury uzavřené smlouvy, a které mohou na základě těchto smluv nabízet vozy se značným rabatem, jsou vázány smlouvou o územni ochraně.Jednání těchto společností se nám nelíbí, neboť mezi zeměmi Evropské unie platí volný pohyb zboží a služeb. Proto nevidíme důvod, proč bychom si nové vozidlo nemohli takto zakoupit.Pro doplnění můžeme uvést, že při přímých poptávkách v autosalonech Škoda v Německu, by vývoz neznamenal problém.Prosíme o radu, jak máme dále postupovat nebo koho máme v této záležitosti dále kontaktovat.

Odpověď

Vzhledem k tomu, že do dané otázky vstupují evropské předpisy a zejména německé právo, bylo by nejvhodnější obrátit se na advokáta v Německu, zda nedošlo k porušení tamních právních předpisů. V každém případě to je otázka německého práva.

28.8.2006 9:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist