V únoru minulého roku jsem se

Vážený pane doktore,v únoru minulého roku jsem se stal účastníkem drobné dopravní nehody. Příslušný Městský úřad mě pozval na ústní jednání v září a rozhodnutí vydal v listopadu (odvolal jsem se). Ze spisů vyplývá, že orgán si žádné posudky ani jiné materiály nikde nežádal. Dá se z výše uvedených termínů usuzovat, že orgán věc vyřizuje včas a bez zbytečných odkladů, a pokud ne, zda je možné někde žádat nápravu?

Odpověď

Rozsah důkazů, které správní orgán považuje za nutné pro objektivní posouzení věci, stanoví sám správní orgán. Pokud považuje stiuaci za dostatečně jednoznačnou z důkazů, které má ve spise a pokud s tím nesouhlasíte, je na místě podat odvolání, navrhnout důkazy v podobě znaleckých posudků apod. Ostatně pokud do jednoho roku od nehody správní orgán nerozhodne, bude přestupek tak jako tak promlčen. Pokud byste nesouhlasil s rozhodnutím o odvolání, lze podat správní žalobu.

15.1.2006 6:28

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist