V srpnu 2008 mi byl soudem

Dobrý den,v srpnu 2008 mi byl soudem vysloven zákaz řízení na 2roky kvůli drobné nehodě,no řidičský průkaz jako doklad mi nebyl odebrán,ani jsem k tomu nebyl vyzván.Po roce mi byl zbytek zákazu odpuštěn,cca v říjnu 2009 mi k tomu přišlo i nabytí právní moci.Jelikož jsem měl ŘP u sebe,považoval jsem to za vyřízené,no teď 2.7.2013 jsem byl kontrolován hlídkou PČR a prý jsem přesto řídil pořád bez ŘP,že v jejich registru vidí od r.2008 platnou blokaci. ŘP mi navíc odmítli vrátit prý jako neplatný z důvodu že je starší 10let (vydán mi byl 11.6.2002),ikdyž jsem přesvědčen že ŘP z roku 2002 platí do 31.12.2013.Prý už v r.2008 bylo potřeba po skončení zákazu absolvovat přezkoušení,psychotesty a lékařskou prohlídku,no mám za to,že toto nařízení vešlo v platnost až později.Jaká je prosím realita,jaké mám možnosti a co mi případně hrozí?Předem děkuji za reakci.

Odpověď

Dokud si o vrácení ŘP po uložení zákazu nepožádáte, tak řídit nesmíte. Samozřejmě relevantní jsou pro vrácení pravidla v době podání žádosti o jeho vrácení, nikoli v době, kdy lhůta zákazu uplynula. Rozhodující jsou tedy současná pravidla, včetně nutnosti podrobit se přezkoušení z odborné způsobilosti, lekařské prohlídce a psychotestům.

9.7.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist