V souvislosti s přezouváním pneumatik, pro

Dobrý den, pane doktore, v souvislosti s přezouváním pneumatik, pro což je nyní vhodná doba, byl v novinách článek o zimních a letních pneumatikách. Psali tam mimo jiné také to, že se prý na letních pneumatikách může jezdit od 1. 4. také v úseku, ve kterém je dopravní značka „Zimní výbava“. Domnívám se, že je to nesmysl, protože místní úprava je nadřazena obecné úpravě, takže ta dopravní značka „Zimní výbava“, pokud je v některém úseku umístěna, se musí respektovat vždycky, tedy i v letní sezóně. Mají pravdu v novinách, nebo mám pravdu já? Děkuji za odpověd‘.

Odpověď

Ale ta značka "Zimní výbava" platí také jen v zimě:

Zimní výbava" (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N 8) v období od 1. listopadu do 31. března pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik 9), a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením odlišné úpravy doby platnosti.

17.4.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist