V současné době jsem obviněný z

Dobrý den, pane doktore, v současné době jsem obviněný z toho, že jsem při kontrole hlídkou Policie ČR, která zastavila mé vozidlo, odmítnul dechovou zkoušku a podrobit se lékařskému vyšetření….Dle úředního záznamu k tomu mělo dojít na místě kontroly, i následně v nemocnici, kam jsem byl kvůli hospitalizaci (byl jsem zraněn), převezen. Díky neschopnosti policistů lékař v nemocnici nebyl vyzván k provedení vyšetření při ovlivnění alkoholem a logicky tedy ani nebyl vytvořen Protokol o lékařském vyšetření při ovlivnění alkoholem s případným vyznačením odmítnutí se podrobit krevní zkoušce. Rád bych se zeptal, zdali je nějaký předpis (interní směrnice Policie apod.), který stanovuje policistům povinnost v případě, kdy podezřelá osoba musela být hospitalizována, zažádat lékaře o výše jmenované vyšetření a jeho formální dokumentaci prostřednictvím zmíněného protokolu, a to s ohledem na řádné zdokumentování případného odmítnutí podrobit se lékařskému vyšetření a odběru krve? Uvažuji v tom směru, že pokud ano, lze zpochybnit výpověď policistů v úředním záznamu, že výzvu dali a ta byla odmítnuta, protože sami nedodrželi svojí povinnost a svojí výpovědí mají motiv toto selhání skrýt. Děkuji.

Odpověď

Interní předpisy Policie ČR nejsou veřejně dostupné, ostatně ale ani z nich nemohou plynout konkrétní práva a povinnosti, protože to nejsou obecně závazné právní předpisy. Všechno je tedy na svědeckých výpovědích a na tom, komu se bude věřit. Obávám se ale, že se bude věřit policistům a ne Vám.

21.12.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist