V prosinci minulého roku jsme měli

Dobrý den, v prosinci minulého roku jsme měli nehodu. Popis nehody: rozjížděli jsme se jako druhé auto na křižovatce. Měli jsme zelenou. Náhle zleva, na červenou, vyjelo auto. Řidič před námi stihl zareagovat a prudce zabrzdil. My jsme to už bohužel nestihli a nedobrzdili. Řidič auta, který jel na červenou a nehodu způsobil ujel. Stihli jsme opsat SPZ. Máme tři svědky, kteří jsou ochotni celou věc dosvědčit. Policisté nám pohrozili pokutou a odebráním bodů. Po delší diskuzi jsme jednání s nimi vzdali. Na doporučení pracovnice pojišťovny, u které máme sjednané povinné ručení, jsme nehodu hlásili na pojišťovně viníka a žádali odškodné. Její konečné stanovisko je: nedodržení bezpečné vzdálenosti. Bez ohledu na okolnosti. Máme šanci na nějakou náhradu škody a jak postupovat?? Děkuji za odpověď, Veronika P.

Odpověď

Jestli jste to zaplatili policii na místě, tak prakticky žádnou. Všude se na to budou dívat jako na přiznání viny a na Vaše argumenty, že to bylo jinak, Vám řeknou, že jste to teda neměli podepisovat, když jste to nezavinili.

12.2.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist