V létě roku 2007 jsem půjčila

Dobrý den, v létě roku 2007 jsem půjčila známému už starší auto (v hodnotě tehdy max 30 tisíc). Měla jsem už tehdy nové auto a proto jsem ho nepotřebovala rychle vrátit. Známý auto špatně zaparkoval, odtáhli mu ho a on to zjistil po delší době a nechtělo se mu platit odtah a parkovné na záchytném parkovišti. Když jsem naléhala, aby s tím něco provedl, slíbil, že to zařídí přes známou na Pražském magistrátu, aby se to nemuselo platit (např. ze zdravotních důvodů). Vyzvedl si k tomu velký technický průkaz, vydala mu ho moje zaměstnankyně (aniž bych ji o to žádala, ale stalo se). Později mi oznámil, že je vše zařízeno. Ověřila jsem si na lince 156 a také na internetu, že auto skutečně odtaženo není. Po nějaké delší době jsem ale chtěla auto vrátit, ale on mi řekl, že mi za něj dá 20 tis, s čímž jsem souhlasila. Peníze jsem samozřejmě nikdy nedostala, občas jsem zaurgovala zprávou anebo telefonicky, na což neodpovídal. Před týdnem jsem se však dozvěděla o existenci České kanceláře pojistitelů a tak jsem začala problém razantněji řešit. Protože známý dál ignoroval moje výzvy, ať mi vrátí alespoň ty doklady, abych mohla auto odhlásit, šla jsem na policii ČR. Policista vyhledal auto a zjistil, že je celou dobu odtažené, což byl pro mě šok, vzhledem k částce, kterou bude nutné zaplatit. Dále si policista známého vyhledal v počítačí a konfrontoval mě s ním po telefonu, známý souhlasil, že se sejdeme druhý den. Na schůzku nedorazil, napsal jen, ať mu pošlu číslo účtu, že mi pošle těch 20 tisíc. Také napsal, že auto neparkoval on, ale nějaká kamarádka. Protože byl ale sprostý, dala jsem jeho číslo příteli, ať to s ním vyřídí. S přítelem se znovu domluvili, že zkusí auto dostat z odtahovky. Já mu ale už nevěřím. Trestní oznámení jsem zatím tedy nepodala, policista se snažil, abychom se domluvili. Jediné, co jsem zatím udělala je, že jsem auto pojistila, aby alespoň nenarůstal dluh na ČKP. Prosím poraďte mi, jak situaci co nejrychleji vyřešit. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Přitlačte na něj. Dejte mu lhůtu k vrácení vozidla a náhradě vzniklých škod (odtah, parkované apod.) s tím, že pokud to ve Vámi stanovené lhůtě neudělá, přistoupíte nejen k trestnímu oznámení, ale také k občansko-právní žalobě.

10.11.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist