V lednu 2008 jsem si koupil

V lednu 2008 jsem si koupil motorovou čtyřkolku včetně homologace na provoz po veřejných komunikacích. Obdržel jsem čistopis TP, na který jsem vozidlo řádně zaregistroval a obdržel SPZ. Až potud bylo vše vpořádku.Na konci roku 2008 jsem však obdržel rozhodnutí z Magistrátu HMP, které ruší "evidenční úkon vydání TP" mojí čtyřkolky na základě výsledku vyšetřování policie, že byl vydán na základě padělaného COC listu.Zatím se nic jiného nestalo, očekávám však, že budu vyzván k vrácení SPZ a TP.Kontaktoval jsem mého prodejce, který mi řekl, že takovýchto případů je více, a že připravují nějaké řešení na opětovné vydání TP k mojí čtyřkolce. Moje dotazy:1. Lze takováto situace vůbec řádně legálně vyřešit?2. Jak zkontrolovat, že vydaný TP je správný a že podobná situace nenastane za nějakou dobu znova?3. Jak správně postupovat?

Odpověď

1) Pokud to vozidlo nebude mít homologaci, tak to vyřešit nepůjde a nebude možné jej provozovat.2) To se nedá asi nikdy vyloučit, ale můžete si od výrobce nechat ty COC předložit.3) Vyčkat výsledku. Pokud bude homolagace zrušena, domáhat se vrácení kupní ceny.

21.1.2009 7:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist