V diskuzi zde http://praha.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=a120619_131231_praha-zpravy_cen se nějácí

Dobrý den, v diskuzi zde http://praha.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A120619_131231_praha-zpravy_cen se nějácí čtenáři nemohli dohodnout kdo má pravdu a upřímě by mě to taky zajímalo, takže cituji: „Znamení k zastavení vozidla se musí dávat včas Zákon č. 361/2000 Sb. §79 (3) Znamení k zastavení vozidla se musí dávat včas a zřetelně s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích tak, aby řidič mohl bezpečně zastavit vozidlo a aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Tj. pokud policista po zastavení vozidla tvrdí, že předchozí jízda z důvodu rychlosti ohrožovala bezpečnost provozu, porušuje §79 (3), neboť nedal znamení k zastavení vozidla včas. Buď tedy rychlá jízda byla bezpečná (natolik, aby policisté stihli provést měření rychlosti) nebo nebyla bezpečná a policisté měli dát neprodleně znamení k zastavení vozidla. To, že je veličina rychlosti spojitá v tomto hraje proti měření (i když právě této vlastnosti právě rádi sami využívají).“ To tvrdí jeden a druhý říká,že ne. Co vy na to? Trochu nechápu, k čemu ten argument směřuje? K čemu je dobré, když se prokáže, že zastavoval „nebezpečně“? Tak teoreticky pokud by se prokázalo, že policisté zastavovali nebezpečně, tak by se to možná mohlo brát jako nezákonně získaný důkaz, když přitom porušili zákon nebo ne? Navíc mám pocit, že jak jste psal o té své kauze na dálnici, tak jste se taky těch policajtů ve SŘ ptal jestli necítili nutné Vás zastavit ihned po prvním a změření, když podle nich jste jel příliš rychle. A jak Vás tedy mohli nechat jet ještě chvilku, a dokonce větší rychlosti, když už Vás měli jednou změřeného a podle nich jste byl nebezpečný. Myslím, vést to tímto směrem. Díky za odpověď.

Odpověď

Tím ale, si myslím, to samotné měření nenapadnete. To, že policista zastavil nesprávně, nebude mít vliv na to, že to měření lze použít. V tom bych šance neviděl. Ty dvě věci spolu plně nesouvisí, takže na sebe nebudou mít vliv.

9.3.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist