Uvažuji o koupi a následném transportu

Dobrý den.Uvažuji o koupi a následném transportu automobilu z USA do ČR. Konkrétně se jedná o Maserati Quatroporte, které se zde (v USA) dá pořídit za velice slušnou cenu kolem 55 000 – 65 000 USD. Chtěl bych se zeptat jak je to se všemi poplatky, registrací v ČR, ale hlavně s DPH a clem.. na internetu jsem našel spustu rozídlných informací a tak se ptám vás. Předem děkuji za odpověd.

Odpověď

Gratuluji k výtečnému výběru, čtyřdveřové Maserati patří k našim oblíbencům. Ale k věci:Dovoz automobilu z USA vyžaduje mnoho trpělivosti a bohužel spolkne také spoustu vedlejších finančních prostředků, které bychom my nadšenci radši projezdili za benzín. Předně musíte auto přepravit přes oceán, což si vyžadá pronájem kontejneru, poplatky v přístavech a hlavně nutné pojištění lodní přepravy. Poté musíte auto proclít (10 %), pak zaplatit DPH (19 % z ceny včetně cla) a nakonec ho dopravit do ČR a tady homologovat a přihlásit. Také je nutné nechat předělat některé prvky (světla, blinkry, mlhovky...) na evropský standard.Pokud budu vycházet z ceny 60 000 USD, všechna tohla vyřizování a polatky vyženou výslednou cenu někam k 92 000 USD (konečná cena v ČR) - a to dělá skoro 1 650 000 korun.Nové Maserati Quattroporte stojí v ČR necelé 3 000 000 korun, takže dovoz se určitě vyplatí. Bohužel nevím, jak je to přesně s dovozem ojetých vozů, takže se raději obraťte na některou z odborných firem, které se dovozem vozidel do ČR zabývají.

6.10.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist