ustřižený roh..

Dobrý den pane Berane.
zkopíruji text, abycom věděli oč jde…

Ustřižený roh

Ustřižený roh ORV Dobrý pen, pane doktore. Chci se pouze zeptat, zda nějaký právní předpis upravuje problematiku platnosti ORV, myslím tím zda je při nastřižení či jiném poškození přímo úřadem při převodu vozidla na jiného majitele neplatné?A zda mohu, či ne, v takovém případě s vozidlem jezdit. Děkuji, pěkný den. ORV sám o sobě je vydán na dobu neurčitou a při každé změně by měl být vydán nový. Znehodnocený ORV není platný ORV a s takovým nelze jezdit. Vážený pane doktore. Mohl bych s Vámi polemizovat ohledně „znehodnocení“ ORV? Podle jakého předpisu úřednice na evidenci odstřihne roh a tím „zneplatní doklad? Modelová situace, prodáme auto, ihned jdem s kupcem na evidneci, odlásím na kupce, uřenice střihne a …kupec nesmí odjet, páč nemá platné ORV? Ale tak to snad nemůže být. Děkuji Váš věrný čtenář Milan

Ale ano, je to tak.

§ 10 zákona č. 56/2001 Sb.

Zápis změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla

(1) Obecní úřad obce s rozšířenou působností zapíše změnu vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla v registru silničních vozidel na základě žádosti nebo oznámení, jsou-li splněny podmínky podle § 6 odst. 3 písm. d) a e). Při zápisu změny vlastníka nebo provozovatele silničního vozidla obecní úřad obce s rozšířenou působností dále

a) zapíše údaje o novém vlastníku nebo provozovateli do technického průkazu silničního vozidla,

b) odejme dosavadní osvědčení o registraci silničního vozidla a vydá nové osvědčení a

c) přidělí silničnímu vozidlu registrační značku a vydá tabulky s přidělenou registrační značkou, pokud byl použit postup podle § 7c.

Odpověď: JUDr. Tomáš Beran

Vy jste mi správně popsal postup dle zákona 56/2001, v tom s Vámi souhlasím, ale to se týký procesu, kdy jde nový majitel na úřad dokončit změnu. tam mu odeberou malý techničák.
Předchozí tazatel se ptal na situaci, kdy starý vlastník odhlásí vozidlo na nového kupce, a uřednice ustřihne roh na malém techničáku (nebo udělá dírky)
Tím nemůže být znehodnocen doklad, páč by nová kupec nemohl jen na evidenční kontrolu. Podle jakého předpisu může uřednice udělat dírku nebo ustřihnou roh?

Pokládal jsem kdysi dotaz Ing. Zlámalové na mdcr. (již tam není) ani ta mne neodpověděla…

Děkuji Vám za srdce za všechny rady…

Odpověď

Znovu jsem to prověřil, ale víc jsem k tomu bohužel nenašel. Nenašel jsem ani nic k tomu, že by se ten roh měl vůbec stříhat.

16.9.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist