Určitě víte o novele zákona „týkající

Dobrý den, pane doktore, určitě víte o novele zákona „týkající se tónování skel“ nebo spíše jejich měření, to nebudu rozpitvávat.. Mám vůz čerstvě koupený, černé barvy s tónovanýma oknama, auto se mi tak moc líbí a tónování má i jiné výhody (soukromí, omezený svit slunce nyní přes léto atd), tak proč to jenom kvůli policejní šikaně sundávat a platit za sundání nebo platit za pokuty? Napadlo mě jedno řešení, jak tohle vyřešit, od vás nyná potřebuji, jeslti byste na tomto způsobu našel nějakou právní chybu, za co mě mohou policisté pokutovat? Děkuji. Mám v plánu si dát na okna (přední) zvláštní vypínač ukrytý pod volantem, který bude zapínat a vypínat ovládání oken.. Když mě bude pol. hlídka stavět, již z dálky okna stáhnu na doraz a vypínačem ovládání vypnu, až mě policisté vyzvou k vytažení oken, že mi je přeměří, budu hrát divadlo, že se mi ovládání zkazilo, když mě vyzvou ať to udělám, uvidí, že nefunguje… Otázka hlavní zní, mají právo mě za stažené okna pokutovat nebo mají právo mě poslat na STK do 20km, když tato závada nebrání nijak provozu ani bezpečnosti? Děkuji za zamyšlení a odpověď.

Odpověď

Za stažená okna Vám nikdo samozřejmě pokutu dát nemůže, ale na to STK by Vás poslat mohli - přece jen vyšší zatmavení než povolené vyhl. č. 341/2002 Sb. za závadu ohrožující bezpečnost provozu považuje.

9.6.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist