Určitě to tu už je zodpovězeno,

Dobrý den, určitě to tu už je zodpovězeno, ale nedaří se mi to najít. 1) Mohu na chodníku zastavit ve smyslu § 2 odstavce „o“ silničního zákona za účelem složení nákladu? 2) Pokud ne, může mi nějak pomoci, že v katastru nemovitostí je celá plocha silnice i chodníku označena „Způsob využití: ostatní komunikace, Druh pozemku: ostatní plocha“ ? Ptám se kvůli následující situaci: Opravdu jen na pár minut nutných k odnesení nákladu do budovy jsem zastavil podélně na chodníku širokém cca 5 metrů, chodce jsem tedy neblokoval. Silnice je opatřena značkou „Okruh“. Za stěračem jsem našel lísteček s upozorněním na podezření spáchání přestupku dle § 125c zákona č. 361/2000 Sb. Vzhledem k tomu, že si nemyslím, že jsem někomu překážel nebo někoho ohrožoval, rád bych se nějak bránil, proto ocením i další rady, jak se z tohoto vykroutit. Jedná se o firemní vozidlo s knihou jízd.

Odpověď

ad 1) Ne, ledaže by to dovolovala místní úprava (stání na chodníku).

ad 2) Katastr Vám nepomůže, podstatný bude stav na místě.

Obávám se, že z toho není jak se vykroutit. Na chodníku stát nesmíte (s výjimkou uvedenou shora) a současně jste povinen dodržet povinnosti týkající se stání a zastavení na vozovce. Někdě bohužel zastavit nelze.

2.2.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist