uplatnění nároku

Vážený pane doktore, maminka 60 let v 09/2012 lehce poškodila vozidlo. Dle jejího sdělení – Po nehodě s majitelem sepsala „cár“ papíru – dala mu na sebe kontakt (OP) pro vyřízení škody. Majitel poškozeného vozidla nechtěl volat policii (maminka neměla tel u sebe) a ihned po nehodě se choval k mamince hodně hrubě. Maminka nemá z nehody žádný papír jen tel na postiženého, kterého se snažila po nehodě několikrát telefonicky kontaktovat ohledně náhrady škody přes pojišťovnu (měla jak POV tak havarijní pojištění). Majitel vozu ale na její tel. nereagoval. Nyní po 3 letech ji kontaktoval dopisem, kde po ní žádá úhradu škody za nehodu ale s jiným datem (17.12.2012). Maminka je zoufalá, vystresovaná. Bojí se, že bude platit statisíce ikdyž při nehodě došlo jen k poškrabání laku). Ráda bych jí pomohla. Předem děkuji za radu jak to nyní řešit.
děkuji Věra

Odpověď

Všechno záleží na obsahu dokumentů, které jsou k dispozici, nicméně já bych na jejím místě nahlásil tu nehodu svojí pojišťovně (což, předpokládám, před lety udělala) a v dalším bych poškozeného odkázal na svou pojišťovnu.

18.11.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist