Ujetí od nehody – poškozený

Dobrý den,
omlouvám se za případnou duplicitu, myslím že došlo k problému při odesílání dotazu.
Stal jsem se učastníkem „nehody“ kdy jsme o sebe s protijedoucím vozidlem zavadili zrcátky na úzké silnici. Jsem přesvedčen je to byla jeho vina, to podporuje i moje kamera (bohužel záznam není moc kvalitní, bylo to za tmy).
Moje zrcátko se jen sklopilo, škodu jsem neutrpěl (oděrky neřeším), na tom místě se mi to stalo už opakovaně. Nevidel jsem že by druhé vozidlo brzdilo nebo zastavovalo, jel jsem tedy dál asi 1 km domů. Bylo to večer, vezli jsme děti a už jsme chtěli být doma.
Tam po chvíli dojelo druhé vozidlo, kdy spolujezdec tvrdil že jsem mu urazil zrcátko (nevím, já ho viděl také jen přiklopené), byl poměrně agresivní proto jsem volal policii.
Ta rovnou řekla že je sporné a po sepsání to pošle na magistrát. Můžu být nějak trestán za ujetí od nehody (jenž navíc za nehodu nepovažuji když jsem škodu neutrpěl) i když bude ten druhý uznán za viníka a já tedy budu oficiálně poškozený? Budeme pak za to trestáni oba? Jak se tomu můžu bránit nejlépe hned ve správním řízení?
Děkuji.

Odpověď

Na Vašem místě bych se asi hájil tím, že k nehodě vlastně vůbec nedošlo, ale pokud by se prokázal opak, tak by to ujetí od nehody být mohlo. Bude Vám vytýkáno, že jste nezastavil a neprověřil, jaká je situace. Podstatné je, ale kdo je viníkem a kdo poškozeným. Nedovedu si totiž představit, že byste byl sankcionován za ujetí od nehody, když jste sám poškozeným, tudíž trest by dostal jen ten viník.

6.2.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist