uhrazení určené částky

Dobrý den, moje matka, držitelka vozidla, které používám, obdržela výše uvedenou výzvu. Nezaplacením parkování měla porušit §4 c. a dopustit se přestupku podle §125 c odst. k zák. č. 361/2000.

Parkování jako rezident platím paušálně na celý rok. Na základě písemné žádosti, vč. příloh městská policie města roudnice n. L. vydá parkovací známku. Její seriové číslo přiřadí k RZ auta atd. Stalo se, že jsem známku nevylepil, ale ležela doma v šupleti. Při namátkové kontrole MPvyvodila závěr vuz výše. Po telefonickém rozhovoru s vedoucím dopr. odboru jsem se dotazoval, zda stačí, pokud jim skutečnost popíši podobně jako zde a porovnají si sami databázi MP a věc odloží, anebo budou chtít zahájit správní řízení. Pravděpodobně se rozhodli pro 2. možnost, předeslali, že sice zaplaceno bylo, ale nebylo vylepeno, takže jako nezaplaceno. Tento postoj se mi jeví jako velice vrchnostenský a formalistický. Lze se bránit?

Držím Vám palce ve Vaší osvětové činnosti a budu rád, pokud si najdete čas na odpověď.

Odpověď

To se obávám, že je podobný argument, jako když si koupíte jízdenku a netípnete si ji. Pokud pravidla vyžadují umístění známku za okno vozidla, tak bych na argument, že jste ji měl nespoléhal. Můžete to zkusit, ale obávám se, že na to nebudou reflektovat a že si svůj názor obhájí.

22.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist