Úhrada za odtah vozidla po smrti majitele

Dobrý den pane doktore,

předně než Vás požádam o pomoc ohledně postupu v případě úhrady za odtah vozidla, bude nutné Vám uvést některá důležitá data.

Moje maminka zemřela náhle v roce 2013 na začátku srpna. Byla vdaná za mého otčíma, se kterým měli jediného syna a to mého nevlastního bratra . Majetkové uspořádání bylo SJM. Před svou smrtí maminka sepsala závět, ve které mě ustanovila jediným dědicem veškerého svého majektu, současně sepsala dokument o vydědění mého nevlastního bratra, který trvale žije nezřízeným životem ( dlouhodobě je závislý na omamných látkách a několikrát byl odsouzen k odnětí svobody delším něž jeden rok). Součástí majeku byla i tři vozidla, u kterých byla uvedena jako majitelka moje maminka.
Na začátku roku 2013 půjčila moje maminka a její muž, jeden z těchto automobilů mému nevlastnímu bratru, který jej užíval se souhlasem obou. Těsně před svou smrtí žádala moje maminka svého muže, aby mému nevlastrnímu bratrovi osobní vozidlo odebral, ten to ovšem neučinil. Pak bohužel zemřela. Tak a teď co se stalo?
Na začátku prosince 2013 bylo toto vozidlo odtahnuto na parkoviště Správy služeb hlavního města Prahy. O tom jsem se dozvěděl teprve minulý týden, když jsem otevřel korespondenci určenou mé zesnulé mamince, kde se uváděla i částka 80 tis. Kč, kterou je nutné uhradit. Když jsem se obrátil písemně na právní oddělení magistratu hl. m. Prahy, a zaslal jsem jim oskenovaný úmrtní list mojí maminky, tak mi bylo sděleno, že jim mám sdělit jméno notáře, který má na starosti dědické řízení, které bohužel nebylo do dnešního dne skončené. Současně mi bylo napsáno, že částku bude muset uhradit ten, na koho osobní automobil v rámci řízení připadne. Chtěl jsem se zeptat jak mám nyní postupovat (sdělit magistrátu jméno notáře), jelikož s otčímem máme velmi napjaté vztahy a on a defacto i právníci magistratu tvrdí, že se to bude muset zaplatit v rámci dědického řízení.

Předem Vám děkuji za pomoc.

Alex

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/povinnost-odtahovky-vratit-vozidlo-po-odtahu-zpatky/

15.8.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist