Toto je puvodní dotaz.dostal jsem se

Dobrý den, toto je puvodní dotaz.Dostal jsem se do sporu s policii o výklad značky ZAKAZ VJEZDU s dodatkovou tabulkou MIMO OBSLUHY kde je vyjmenovano několik firem.Značka je umistěna u vjezdu do dvora, zakazníci mohou bez problemu vjet.Bylo mi řečeno , že jako zaměstnanec nejsem obsluha.Firmě nevadi,když tam vjedu a parkuji soukromým vozidlem.Chci jej upřesnit. Na uvedené tabulce u značky zákaz vjezdu je napsáno jen MIMO OBSLUHY GPB,JAP apod. o DOPRAVNI OBSLUZEnic. Na uvedeném místě parkoval několik let. Problémy začal dělat jeden konkrétni policista /ani neni z dopravky/ po zakoupení lepšího vozidla.Operoval novýmipravidly apotřebou povolení k vjezdu. Děkuji za trpělivost.

Odpověď

“Nová pravidla” nic nezměnila, právní úprava je v tomto směru identická. Dopravní obsluha je definována takto: Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístìna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY". Zaměstananec skutečně není dopravní obsluha, zákazníci ovšem taky ne.

25.3.2007 4:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist