Telefonování za volantem

Dobrý den, rád bych se podělil a poptal na situaci co se mi stala cca před 2 měsíci.
Při jízdě mne mne zastavila na majáky hlídka , která mi oznámila že jsem telefonovál za volantem a že mi hrozí ! 4 body a pokuta 5000kč ! Potíž je v tom že pokud mám volno v práci nebo je víkend , tak ze zásady telefon u sebe nenosím (ten den jsem měl volno) . Toto jsem teda policistum sdělil a zároveň jsem je požádal aby prohledli mne i automobil , a pokud najdou jakýkoli přistroj ať mne pokutuji. Oni mi sdělili , že nic prohledávat nebudou , že mne viděli a to stačí. zažádal jsem teda o správní řízení a do předloženého bločku o spáchaném přestupku jsem napsal sve vyjádření, poté odjeli. Když pominu skutečnost že pokuta za telefonování je 2 body a 1500kč narozdíl od toho co tvrdili policisté se přiznám že jsem do minulého měsíce telefonovaní za volantem skutečně neřešil až do toho měsíce , kdy jsem si koupil automobil s integrovaným bluetooth handsfree. Kdyby mne policiste zastavili oprávněně tak sklopim uši a přiznám se , ale ten den jako každy jiný volný den či víkend byl telefon skutečně uložen doma .

Jak se proti tétio situaci bránit??

S tím souvicející dotaz , za jak dlouho mohu očekávat že mi dojde pozvánka ke správnímu řízení. Za necelý měsíc odjíždím pracovně na 1 a 1/2 měsíce pryč a tedy nemohu si vyzvedávat poštu.

Děkuji moc .

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/jak-se-prokazuje-telefonovani-za-jizdy/

2.9.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist