Technické požadavky na nová vozidla

Dobrý den,

měl bych na Vás pár dotazů ohledně technických požadavků na nová vozidla. Uvažujme jako vůz například Škodu Octávii I, která se vyráběla v letech 1996-2010 a jako povinnost mít ve všech vozech ABS, která platí od roku 2004.
1) Znamená to snad, že všechny jedničkové Octávie musí odpovídat podmínkám z roku 1996, kdy se tento model začal vyrábět, a tedy že žádná z nich ABS mít nemusí? Nebo automobilka musí ty vozidla, která jsou vyrobené v roce 2004 a později, tímto systémem dovybavit?
2) Pokud by platila první verze lze obnovit výrobu některého starého modelu, který se už přestal vyrábět např. Favorit, Felicia, za podmínek které platily v 90. letech?
3) Je vůbec někde stanoveno, jak dlouho se který model smí vyrábět? Například, že by automobilka stále vyráběla určitý starý model, pro řidiče, kteří nemají rádi větší množství elektroniky? A současně další nové modely podle současných požadavků?
4) Pokud platí druhá verze, je podstatné datum, kdy vozidlo sjede s výrobní linky nebo, kdy jde do prodeje?
5) Jak dlouho dopředu musí být automobilka seznámena s novou povinností, aby měla čas připravit na změnu?
6) Jak by se postupovalo, v případě, že nové povinné vybavení není kompatibilní s původní konstrukci daného modelu? Teoretický příklad: nová povinnost by byly bezpečnostní pásy do vozidla, ve kterém není místo pro jejich umístění.
Děkuji

Odpověď

Odpověď na tento dotaz přesahuje svým rozsahem prostor zdejší Právní poradny. Zpracuji na to téma samostatný článek.

18.8.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist