Tátu zastavili protijedoucí strážníci pČr. jelikož

Dobrý den, tátu zastavili protijedoucí strážníci PČR. Jelikož má doklady o vozidle u spolujezdce ve schránce v podlaze, po zastavení a zajetí ke krajnici když na ně čekal si odepnul pás. Strážníci mu uložili pokutu asi 100Kč za nezapnutý pás.(Ikdyž skutečnost za jízdy byla jiná). Odmítl pokutu z principu zaplatit, protože už byl unaven policejní buzerací. Vše se dostalo k přestupkové komisi, kam se dostavil k podání vysvětlení, kde policisté samozřejmě křivě vypovídali-účelově lhali, například, že strážnice to viděla zvenku, když byla u vozidla, navzdory tomu, že celou dobu seděla v policejním autě…Pan Švábek zřejmě předseda komise navzdory rozumným a věcným argumentům rozhodl samozřejmě o vině a pokutu navýšil na 500,-, tudíž to máme již 1500,- i se soudními výlohami. Táta podal odvolání ke krajskému soudu. Bohužel opět i přes stejné argumenty i tam byl uznán vinným a byla mu uložena již pokuta 2500,- kvůli uhrazení soudních výloh. Pak se odvolal k ministerstvu vnitra, které odpovědělo, že se tím nebude zabývat, že by se tím zabývalo jen v případě, že byl porušen zákon. No a než přišlo z ministerstva vyjádření, tak uplynula doba kdy se šlo ještě soudit. Takže teď přišlo vyjádření, že musí zaplatit 2500Kč nebo bude muset platit exekutora 7000-500 000 nebo tak nějak. Lze se proti takovémuto jednání bránit? Bohužel neměl ve vozidle svědka a policisté navíc dva mají samozřejmě před soudem vždy pravdu. Je tedy ještě nějaká šance na obranu, nějaký regres něco jak se domoct spravedlnosti a nebo nám mohou strážníci jak se říká „s*át na hlavu“ a dělat si co chtějí? Klidně můžu nechat e-mail kvůli odpovědi: marty_stastny@centrum.cz . Ale určitě jí publikujte i zde, myslím si, že tohle není ojedinělý případ.

Odpověď

Já se trochu neorientuju v těch opravných prostředcích, jak je tam citujete (Ministerstvo vnitra tam nepasuje vůbec). Padlo rozhodnutí, odvolali jste se, odvolačka to potvrdila. Podali jste správní žalobu ke krajskému soudu a soud to rozhodnutí také nezrušil, ano?

4.2.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist