Tak ještě jeden dotaz ohledně řízení

Tak ještě jeden dotaz ohledně řízení supersportu. Čeho by se měl řidič vyvarovat? Odpověď asi nebude asi úplně nejjednodušší, ale přesto.

Odpověď

To je naprosto jednoduché, čeho by se měl řidič supersportu vyvarovat. :-)Měl by si uvědomit, že supersport kouše, když se provokuje. Řidič, který má zkušenosti jen s osobními auty, dokáže supersport řídit jen díky jeho elektronickým pomocníkům. A když je vypne a myslí si, že je Schumacher, tak to dopadne takhle.Je důležité dodržovat zásadu citlivého ale rozhodného pohybu rukama i nohama. Supersport potřebuje pevnou ruku, jinak si začne dělat, co chce. Zpravidla se velice rád točí kolem své osy.Než si řidič vybuduje návyky a ryhlé reakce, měl by se při rychlejší jízdě v zatáčkách vyvarovat náhlemu ubrání plynu, cuknutí volantem a nebo třeba podřazování bez meziplynu.A hlavně, neměl by machrovat a předvádět se na veřejnosti, jinak to bude bolet.Problémem novopečených majitelů je to, že si tyto zákonitosti neuvědomují. Stejně jako jístý mediální mág, pan L.M., který raději přesedl z Ferrari do Audi, neboť R8 má přeci jen trochu přátelštější vlastnosti. U Audi moc dobře ví, kdo si jejich auta kupuje. :-)

7.7.2008 12:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist