Stání vozidla

Vážený pane doktore, nejdříve za všechny velice děkuji za vaši osvětovou činnost, které na stránkách tohoto serveru provozujete a nyní můj problém. Zastavil jsem a nechal stát vozidlo na obousměrné komunikaci šířky zhruba 10 m, takže po zastavení zůstal zachován průjezdní pruh šířky minimálně 6 m. Po té však zastavilo jiné vozidlo na protější straně komunikace a tím minimální šířka pruhu 6 m už zachována nebyla. Po příchodu k vozidlu jsem měl spolu s druhým vozidlem za stěračem pozvánku na MP, takže v brzké době očekávám doručení odpustkového dopisu. Mám nějakou šanci argumentovat tím, že když jsem já zastavil, tak šířka volného pruhu byla zachována. Bude důkazní břemeno na MP nebo na mě, jelikož já žádný důkaz na to samozřejmě nemám. Případně doporučit jaký postup zvolit. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Určitě bych tímto způsobem argumentoval. Bude na MP, aby prokázala, že v době, kdy jste zastavil, tam ten odstup nebyl splněn.

3.12.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist