Stání v protisměru ve slepé ulici

stání v protisměru ve slepé ulici několikrát jsem četla Vaši odpověď ohledně stání v protisměru ve slepé ulici. Píšete, že je možné stát v protisměru, když se na konci ulice otočím atd…. Můžete mi, prosím, vysvětlit smysl toho otočení na konci ulice? Stále přece stojím v protisměru a to lze pouze v jednosměrné ulici.Zajímá mě to z toho důvodu, že bydlím ve slepé ulici, kde na konci této ulice parkují vozidla kolmo (cca asi pět míst) a poté lze parkovat jen podélně a z důvodu toho, že bychom museli couvat cca 200 metrů a navíc na křižovatku, parkujeme samozřejmě všichni v protisměru, jelikož výjezd z této slepé ulice je jednodušší a řekla bych i bezpečnější. Moc děkuji za informaci a vysvětlení, případně odkázání na nějaký zákon či § .Děkuji a přeji hezký den Z čeho usuzujete, že po otočení parkujete v protisměru? Přece když se otočíte (a to v té ulici můžete, protože to není jednosměrka), už parkujete ve svém směru. Odpověď: JUDr. Tomáš Beran před 7 týdny 02. 05. 2012 v 19:52 Pane doktore, usuzuji, že stojím v protisměru, protože stojím zadkem vozidla směrem ke konci slepé ulice na LEVE Strane vozovky. Vy jste ale v některých odpovědích psal, že lze stát zadkem vozidla směrem ke konci slepé ulice vlevo…nerozumím tedy, jaktože nestojím dle Vás v protisměru. Můžete mi to vysvětlit? Moc děkuji.

Odpověď

Slepá ulice přeci není jednosměrná. Takže když se v ní otočíte a zastavíte (z pohledu po otočení) vpravo, jak se správně má, nic tím neporušujete, protože to, že je slepá, na to nemá žádný vliv. Zcela si tedy odmyslete, že ta ulice je slepá.

24.6.2012 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist