Správní řízení kvuli měření ryhlosti mp

Správní řízení kvuli měření ryhlosti MP a nepoučení DObrý den, rád bych se Vás zeptat, jaký by byl zákonný postup nebo průběh správního řízení ve věi přestupku, který by se udál následovně: Obecní policie měří rychlost, dle nich překročeno, zastaví mě, jednáme o podezření z přestupku (do této chvíle běžná věc), obecní policista mě zapomene upozornit dle §11, já nesouhlasím z přestupkem (nevysvětluji proč!), že jsem nebyl upozorněn zapíšu do jejich lestra o podezření z přestupku, odjíždím a očekávám pozvání na úřad. A nyní na úřadě: Mohu prohlásit, že záznam o podezření přestupku a dukazy nebyly provedeny v souladu se zákonem, tudíž neplatné a pokračovat ve správním řízení tedy nemá smysl (když nemají důkaz získaný v souladu se zákonem)??? Tuto větu jsem zkusil na správním úřadě kvuli jinému podezření a osoba na správním úřadě to zakecala a nevysvětlila, proč může pokračovat… Děkuji za krátkou odpověd.

Odpověď

Když Vás nepoučí, tak není nezákonně získaný ten důkaz v podobě měření, ale v podobě Vaší výpovědi, takže pokud jim stačí to měření, tak to samo o sobě není překážkou dalšího řízení. Co byste mohl napadat, je, pokud by použili proti Vám Vaši výpověď, pokud jste nebyl poučen o možnosti nevypovídat.

25.3.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist