Správné postup řidiče nákladního auta před zákazovou značkou

Zdravím. Petr Gawlas prosadil v novele 361/2000 Sb. zvýšení pokuty pro řidiče nákladních aut případně řidiče autobusů, traktorů za nerespektování dopravní značky „zákaz vjezdu vozidel jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez“ a to až na 20.000 Kč.

Jenomže řidič se díky neúplnému či zmatečnému značení doví o zákazu teprve těsně před mostem, kde značka B 13 bývá umístěna. V křižovatce která řidiče na takovouto cestu navede v mnoha případech chybí informace o tom že v nějakém vzdálenějším místě takovýto zákaz bude.

Na protest proti tomu jsem dohodnul s mnoha řidiči to, že budeme zákazy striktně respektovat a dodržovat. Jaký by mohl být správný postup? Navrhnul sem zastavit vozidlo, umístit ve vzdálenosti 50 m za vozidlem trojuhelník a volat policii, která komunikaci uzavře aby vozidlo mohlo bezpečně vycouvat nebo se na bezpečném místě otočit? Nebo projet a v případě vážení a policejní kontroly se ve správním řízení vymlouvat na nekvalitní značení?

Odpověď

Já bych doporučil to bezpečné otočení, pokud je to možné. Pokud ne, tak bych vozidlo označil jako překážku provozu a okamžitě volal policii.

10.2.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist