šetření DN – neznámý viník

Dobrý den, byl jsem účastníkem dopravní nehody, druhý řidič z místa nehody ujel, byla zavolána PČR, dle mého i dle jediného svědka, který zastavil, se jednalo o chybu druhého řidiče (a nejspíš i podle něho, když raději ujel:-) ). Při nehodě bylo způsobeno zranění a byla poškozena svodidla. Je mi jasné, že ač se druhý účastník minimáně neposkytnutím první pomoci dopustil t.č., nebude nalezen. Nicméně více jak měsíc po nehodě se mi z vyšetřujjícího oddělení pčr podařilo dostat jen „potvrzení o účasti“ v nemž se zavinění nijak neřeší. Dotaz zní, jak a z koho mám dostat nějaký „papír“ ze kterého bude jasné, kdo nehodu zavinil, resp. kde bude závěr, že viník nehody je nezjištěný řidič? Případně jak se mám postarat, aby výsledek nebyl na způsob „nechce se nám moc papírovat, musíme měřit rychlost a hlídat, jestli na první sjezd za Prahou někdo nedojel bez známky, takže vina 50:50 – odloženo“ ?
Za odpověd předem velmi děkuji

Odpověď

O vině za dopravní nehodu rozhoduje obecní úřad (případně soud), nikoliv policie. Ta to jen zpracuje a pošle dál. Pokud ale viník ujel, bude asi obtížné prokazovat jeho zavinění. Máte jeho registrační značku, aby vůbec bylo vůči komu to škodu uplatnit? Může se ale stát, že úřady nerozhodnou a škodu budete muset nést např. ze svého havarijního pojištění. Vše záleží na tom, jak a jestli se vina druhému účastníkovi dá prokázat.

20.1.2015 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist