Setkal jsem se z různým dopravním

Dobrý den. Setkal jsem se z různým dopravním značením pro omezení rychlosti. U všech křižovatek je cca 200 metrů snížena rychlost na 70 km. (důvod je mi jasný – bezpečnější najetí nebo přejetí křižovatky) – tyto značky jsou na hlavní silnici. Ale u první křižovatky: za hranicí a dále za křižovatkou žádná doravní značka není. U druhé je těsně za hranicí opět značka omezující rychlost na 70km a cca 200m konec omezení. Ale u třetí těsně za hranicí žádná dopravní značka omezující rychlost není a je až cca 200 metrů konec omezení rychlostí. První dvě křižovatky jsou mi jasné. U první lze hned za křižovakou jet 90 respektive zrychlovat na 90 , u druhé až po zkončení omezení,ale u třetí mi to není jasné,jestli jet vyšší rychlostí hned nebo až za značkou konec omezení když začátek omezení za křižovatkou chybí. A druhá otázka je dovoleno na křižovatce předjíždět když vozidla jedou po hlavní silnici,ale předjíždějící vozidlo při předjíždění projíždí přes vyznačený odbočovací pruh a následně přes příčné pruhování. ( V protisměru jsou před křižovakou dva pruhy – jeden určený právě pro odbočení). Děkuji.

Odpověď

Platnost značky omezující rychlost končí na vzdáleném konci nejbližší křižovatky, zrychlovat tedy můžete hned za křižovatkou.

Odbočovacím pruhem rovně projet křižovatku samozřejmě nesmí.

26.8.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist