Semafor se zelenou doplňkovou šipkou

Dobrý den, v Ústí nad Labem jsou na křižovatce ulic Masarykova a Štefánikova ve směru od Teplic dva jízdní pruhy, jeden pro přímý směr a jeden odbočovací doprava. Provoz je řízen semaforem s doplňkovou zelenou šipkou doprava. Tato šipka se rozsvěcuje současně s červeným signálem a její význam je mi jasný. Tato šipka však i náhle zhasne i při stále rozsvíceném červeném signálu, takže se Vám klidně stane, že při odbočování doprava Vám zelená šipka při míjení semaforu zhasne a v tu chvíli projíždíte křižovatkou na červenou, protože je vyloučené v té vteřině kdy šipka zhasne zastavit vozidlo. Toto se mi stalo a vzhledem ke kamerám umístěným před a za křižovatkou mne kamera vyfotila a Magistrát požaduje pokutu za jízdu na červenou. Celé chování semaforu mám nahrané a doložitelné na videu. Je takovéto fungování světelné signalizace přípustné a pokuta vymahatelná?
Předem velice děkuji za odpověď.
Daniel Murdych – Ústí n. L.

Odpověď

Ne. Pokud to zhasne tak rychle, že už byste nestihnul bezpečně zastavit, tak to můžete projet. Tady se použije analogie s oranžovým světlem ze standardního semaforu.

25.4.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist