S kolegou působíme jako trenéři dětského

Vážení,s kolegou působíme jako trenéři dětského oddílu. Přepravujeme děti na závody a letní soustředění, ale nemáme žádné dětské autosedačky. Do 1.5.2008 dle nového zákona můžeme děti vozit bez těchto sedaček (i na dálnici do 70km/h). Prosím o vysvětlení následujících nejasností:- Nevím, jak prokážeme, že jsme „vozidlo zajišťující svoz dětí na sportovní akce“. Případně mimo dálnici (do rychlosti 90km/h – je mi podezřelé, že v této výjímce není omezení rychlosti) můžeme vézt čtyři děti (máme-li 3 sedadla vzadu) bez ohledu na prokázání účelu jízdy a bez ohledu na jejich připoutání.- Dále nevím, co bude po uvedeném datu – soudím, že dětem budeme muset říci, ať jedou autobusem nebo s rodiči.- Věkové omezení na předním sedadle už neplatí (pouze hmotnost a výška)?

Odpověď

1) Zákon neřeší způsob prokazování, nejvhodnější tedy budou nějaké materiály nebo doklady prokazující tuto skutečnost (objednávky, stanovy občanského sdružení, reklamní materiály apod.)2) Věkové omezení na předním sedadle nebude platit.

12.4.2006 7:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist