Různé dotazy

Dobrý den, měl bych na Vás několik různých dotazů:
1- Rychlost v obci
Pokud obec končí táhlým prudkým stoupáním a konce obce je cca 20m na začátku kopce,tak každý řidič dole podřadí a tím pádem v místech kde je značka konec obce nejede 50Km/h ale 70 i 80Km/h ale jeho rychlost rychle klesá dle výkonu vozu (sice v místech kde to znám nemají kde měřit – po obou stranách kopce je les a nikde vyústění lesní cesty a ještě je stoupání do zatáčky) a druhý případ kdy za křižovatkou je značka 70Km/h a poté až cca 50m za další T křižovatkou je teprve konec obce tak žádný řidič nezpomaluje v křižovatce z 70 na 50 aby posléze zrychloval na 90 (tady by měřit mohli).
Je v obou případech vyšší rychlost na těch několika desítkách metrech „sázka do loterie“ nebo by se to dalo nějak „ukecat“ ?
2 – Parkování v obci
Na Svitavsku jsem v jedné obci viděl řadu zaparkovaných vozidel za sebou , stály podél vozovky ale až za čárou krajnice nikde v jejich směru „příjezdu“ nebyla žádná dopravní značka.
Zarazilo mě toto: Všechny vozidla až na jedno měly RZ olomouckého kraje ale to jedno mělo RZ jihomoravského kraje a právě to jedno z RZ jihomoravského kraje mělo botičku. Napadlo mě,že policie „domácí toleruje“ a na cizích se „vyžívá“ . Pokud tomu bylo tak dá se proti tomu nějak bránit ?
Nebo lze vlastnit soukromě botičku a takto si blokovat vozidlo proti případnému odcizení ?
3 –Přejetí plné jednoduché a dvojité čáry.
Ale když např. cyklista do kopce tlačí kolo nebo někdo tlačí „dvoukolák“ a ještě se zastavuje ,tak předjet lze bez přejetí plné čáry pouze na motocyklu. Je dána nějaká minimální rychlost předjížděného kdy lze předjet při přejetí plné čáry, jinak nechci „vidět kolonu“ vozidel za ním popojíždějící do kopce.
Děkuji.

Odpověď

ad 1) Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/materialni-aspekt-prestupku-nejvyssi-spravni-soud-rekl-rozhodne-ano/

ad 2) Nedá.

ad 3) Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/zakaz-predjizdeni-a-ztrata-ridicskeho-prukazu/16757

5.5.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist