Rodiné spory o automobil

Dobrý den, úřed 5 lety mi pořídila maminka automobil z mého stavebního spoření. Automobil byl přepsán na mě a já ho měl svěřen do užívání. Pojistka je také psaná na mě. Občas mi maminka vypomohla s nějakým tím servisem a měla k dispozici 2. klíče od vozu. Před nedávnem si jej půjčila i s doklady. Dodnes jsem auto neviděl a odmítá ho vrátit. Jezdí s ním maminčin nový přítel, který jak sem z doslechu zjistil, auto naboural. Rozsah škody neznám, ale nevím jak se proti tomu bránit. Maminka brání svého přítele a její přítel auto vrátit rozhodně nehodlá. Nechci kvůli tomu volat policii nebo se tahat po soudech, ale nevím jak auto dostat zpět nebo alespoň nějaké peníze na nákup jiného. Mám nyní k dispozici pouze velký technický průkaz a klíče od vozu.
Bojím se, aby přítel se svými konexemi na vysokých místech nenechal vystavit kopii velkého technického průkazu a nepřepsal auto na maminku nebo sebe.
Napadla mě pouze krajní možnost a to sundat SPZ z vozidla a uložit je do depozitu, tak bych nemohl používat automobil ani já ani oni.
Bojím se, že by pak mohlo dojít k újmě na zdraví, protože přítel ví, kde bydlím a nenechá si to jen tak líbit (nejde pro ránu daleko).
Mohl byste mi poradit jak v této situaci postupovat cestou nejmenšího odporu?
Nechci se matkou soudit, ale nechci jí přenechávat auto, o které jsem se několik let staral jen tak zadarmo a domluva z jejich strany je nemožná.
Děkuji za radu.

Odpověď

Buď se dohodnete, anebo budete muset použít právní nástroje. Já bych jim pohrozil, že buď mi vrátí doklady a klíče nebo jdu na policii.

25.1.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist