Řidičské oprávnění

Vážený pane doktore,
ač jsem četl několik článků na toto téma včetně Vašich, také příslušné pasáže zákona a jsem studentem práv, stále jsem z úpravy zmatený, což je možná dáno fámami, které kolují.

Můj dotaz je následující: Řidičský průkaz skupiny B mě nyní opravňuje k řízení vozidla spadajícího do skupiny A1 (a vozidla spadajícího do skupiny AM)? nehledě na to, kdy jsem řidičský průkaz skupiny B dostal?

V řidičském průkazu mám na zadní straně vyplněnou pouze kolonku B. Oprávnění na skupinu B jsem obdržel v roce 2010, tedy před účinností stávající úpravy.

Podle dikce zákona to vypadá, že každý, kdo má oprávnění B, má dnes také A1 (a AM?). Nicméně znejišťuje mne okolnost nevyplněné kolonky A1 či AM na mém průkazu a také poznámka na webu ibesip.cz:

„Řidičská oprávnění jednotlivých skupin a podskupin udělená před 19. lednem 2013 zůstávají zachována v rozsahu, jaký měla podle zákona č. 361/2000 Sb., ve znění účinném do 19. ledna 2013; tato řidičská oprávnění opravňují od 19. ledna 2013 rovněž k řízení motorových vozidel, která jsou do skupin vozidel se shodným označením nově zařazena, pokud tomu nebrání omezení nebo podmínění řidičského oprávnění.“

(Nebrání mi tedy nějaké „omezení nebo podmínění řidičského oprávnění“?)

Proto bych si celou věc před zbytečnou koupí skútru rád ověřil u odborníka.

Mnohokrát děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.

http://www.autoweb.cz/ridicske-prukazy-na-motorky-ke-skupine-b-potreti/

15.9.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist